Visegrad V4 - GP Slovakia (UCI 1.2): Paterski nyert, csak két magyar fejezte be

2018. március 31. szombat
  |   Szerző: VELO.hu
Címkék:

Az idei V4 országúti kerékpárverseny sorozat március 21-én, a GP Slovakia futammal kezdődött, Pozsony környékén 158 km-es távon. A mezőnyben ott volt a DKSI, Epronex, Kőbánya és Pannon sora is, valamint Kusztor Péter is osztrák csapatával.

A rajt után az óriási szélben rögtön a CCC prokontinentális csapat vette át az irányítást és kemény szélezésbe kezdtek, ami gyorsan szétszakította a mezőnyt. Az első csoportban mindössze kilencen maradtak, közülük négyen a már említett lengyel csapatból. Korábbi csapattársuk, Maciej Paterski (képünkön) a  hajrában megtréfálta őket és 45.65-ös átlaggal nyerte a nagydíjat.

A második csoportban 12 fő érkezett közel 3 perces hátránnyal, majd a harmadik csoport már 9 perccel a győztes után ért célba, itt jött meg Pápai Ádám (DKSI) és Ábrók Norbert (Epronex). A többi magyar induló nem tudott végigmenni, a versenyt mindössze 54 fő fejezte be. Teljes eredménylista a letölthető fájlok között.

A V4 sorozat következő futamait április 21-22-én Csehországban és Lengyelországban rendezik, a magyarországi futamra május 12-én kerül sor.