Valter Attila bombaerős mezőnyben dobogós a 2.1-es Szlovák Körverseny egyik legnehezebb szakaszán, melyet Julian Alaphilippe nyert

2018. szeptember 13. csütörtök
  |   Szerző: velo.hu

Valter Attila (Pannon Cycling Team) káprázatos teljesítményt nyújtva harmadikként zárta a Szlovák Körverseny első mezőnyszakaszát Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) és Ben Hermans (Belgium) mögött.

Két WorldTour és öt pro-kontinentális csapattal egyetemben szeptember 12. és 16. között a 2.1-es besorolású Szlovák Körversenyen szerepel a Kőbánya Cycling Team (Ahmed Amine Galdoune, Alberto Marengo, Istlstekker Zsolt, Móricz Dániel, Samuele Oliveto és Rostyslav Zhukovskyy) és a Pannon Cycling Team (Dina Dániel, Dina Márton, Holló Botond, Simon Péter, Szabó Miklós, Szatmáry András és Valter Attila) csapata.

A verseny Poprád belvárosában egy 1,6 kilométeres prológgal vette kezdetét. A kronót a várakozásoknak megfelelően a Quick-Step Floors csapata uralta, öt versenyzőjük is az első tíz között zárt, Bob Jungels (Quick-Step Floors) győzött mindössze 2 perc 2 másodperc alatt abszolválva a távot. A második csapattársa a regnáló belga országúti bajnok Yves Lampaert (Quick-Step Floors), míg a harmadik a francia Christophe Laporte (Cofidis) lett. A magyarok tíz és húsz másodperc közötti hátránnyal zártak, a legjobb Valter Attila (Pannon Cycling Team) volt, aki tíz másodpercet kapva a 67. helyen végzett.

Az első mezőnyszakasz során a Csorba-tó felé vette az irányt a karaván, a 164,4 kilométeres penzum hét kategorizált emelkedőt tartogat hegyi befutóval. A rajtot követően szinte azonnal kialakult a nap szökése, melybe Dina Dániel (Pannon Cycling Team) is beverekedte magát.

Az öt fős szökés túl nagy előnyre nem tudott szert tenni, Dani bőszen gyűjtögette a hegyi pontokat is, de sajnos nyolcvan kilométerre a céltól leszakadt és visszacsorgott a Gazprom-RusVelo és a Quick-Step Floors csapatai által kontrollált főmezőnyhöz.

A Giro d’Italiáról is jól ismert olasz Giulio Ciccone (Bardiani-CSF) bírta a legtovább az élen, de az utolsó emelkedő előtt őt is utolérték.

Folyamatos akciók jellemezték a Csorba-tóhoz vezető kilométereket végül négyen maradtak minimális előnnyel az élen, akik közül Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) bizonyult a legjobbnak Ben Hermans (Belgium) és Valter Attila (Pannon Cycling Team) előtt. Valter fantasztikusan versenyzett a 2.1-es besorolású viadal egyik legnehezebb szakaszán, nagyon régen nem ért el magyar kerekes ilyen kiváló eredményt, mellyel három UCI Europe Tour pontot is gyűjtött. Dina Márton (Pannon Cycling Team) szintén remek teljesítményt nyújtva, szűk egy perc hátránnyal a 26. helyen zárt.

Valter olyan neveket előzött meg az utolsó emelkedőn, mint a verseny címvédője Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), a kiváló holland hegyimenő Pieter Weening (Roompot-Nederlandse Loterij) vagy a hegy elején folyamatosan támadó, korábban már a Girón és a Touron is szakaszt nyerő belga Serge Pauwels.