Tour de Hongrie hírek: Kooij győzelmével rajtolt el a TDH, Dina a legjobb magyar, kérdéses a folytatás Filutás számára
Olav Kooij: nagyszerű nyerni ebben az erős mezőnyben
Mezőnyhajrával zárult a Tour de Hongrie első szakasza, melynek végén a holland Olav Kooij ünnepelhetett. A még mindig csak húsz esztendős holland sprinter Elia Viviani (INEOS Grenadiers) és Matthew Walls (Bora-hansgrohe) kettősét szorította maga mögé.
„Elég hektikus volt a hajrá, hisz a szökevényeket csak viszonylag későn sikerült utolérnünk. Az utolsó öt kilométeren már mi kontrolláltuk az eseményeket, ám a végére csak egy emberem maradt, így a Trek-Segafredo vonatát választottam. Kétszáz méterre a céltól indítottam, ez pedig tökéletes választásnak bizonyult. Éreztem, hogy Viviani nagyon közeledik, de kitartottam a célvonalig, így megnyertem a szakaszt. Nagyszerű nyerni ebben az erős mezőnyben” - mondta a célba érkezést követően a verseny első éllovasa Kooij.
Dina Márton: próbáltam megszerezni a hegyi trikót
Dina Márton (EOLO-Kometa) majdnem végig szökésben volt a Tour de Hongrie első etapján, így a jóváírásoknak köszönhetően övé lett a legjobb magyar versenyzőnek járó fehér trikó. Miközben csapattársai a Giro d'Italia 5. szakaszán tekertek, itthon elkezdődött a hazai körverseny, ahol magyarként Dina Márton erősíti az olasz ProTeam keretét.
,,Elég rosszul éreztem magam a szakasz elején, szóval nagyon örülök, hogy sikerült bekerülnöm az elmenésbe. Körülbelül két óra után viszont már nagyon élveztem a versenyt. Edzéseken is ezeken az utakon megyek, nagyon jó érzés volt, hogy most közben még rengetegen szurkoltak is nekem. Próbáltam megszerezni a hegyi trikót, kétszer második, egyszer pedig harmadik lettem. 500 méterrel a vége előtt fogtak meg minket, de bízok abban, hogy legközelebb sikerül hazaérnünk” - nyilatkozta a célba érkezést követően Dina.
Filutás Viktornak nem javasolják a folytatást
A Magyar Körverseny első szakaszának vége felé nagyot eső Filutás Viktort (Adria Mobil) az etap teljesítése után kórházba szállították kivizsgálásra, és ugyan a kulcscsonttörést kizárták, az orvosok nem javasolták számára a folytatást. Végleges döntés a csütörtöki szakasz előtt várható a magyar bajnoki trikóban tekerő Filutás tovább szerepléséről.
A magyar bajnok „elvitte a show-t” a verseny elején, a háromból az első etyeki körben, megnyerte a viadal első két hajráját, a Korda Stúdiónál a hegyi, majd Bicskén a gyorsasági hajrá pontjaiból is ő szerezte a legtöbbet.
Tour de Hongrie 2. szakasz: Karcag–Hajdúszoboszló (192 km)
Május 12-én csütörtökön a második szakasz következik. A rajtnak a Nagykunság fővárosa, Karcag ad otthont, innen a mezőny Észak felé indul, a Tisza-tavon átkelve egészen Tiszaújvárosig tekernek majd a bringások, itt Dél-Kelet felé fordulva jutnak el a hajdúszoboszlói befutóig. A százkilencvenkét kilométeres, teljesen sík szakasz során a versenyzők három gyorsasági részhajrá során gyűjtögethetik a pontokat és a bónuszmásodperceket.
Karcag, a Nagykunság fővárosa nagyon büszke hagyományaira – a múlt értékeit nemcsak őrzik, hanem együtt is élnek velük. A Tour de Hongrie jó lehetőség arra, hogy a karcagiak megmutassák magukat a világnak. A város már tizedik alkalommal lesz induló vagy érkező állomása a Magyar Körversenynek. Először 2015-ben ért célba Karcagon a Tour szakasza, akkor a német Manuel Porzner szerezte meg az első helyet. Ezúttal a viadal második szakasza rajtol majd a városból.
Hajdúszoboszlón – amely a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák tekintetében hazánk harmadik legnépszerűbb települése – korábban is fontos közlekedési eszköz volt a kerékpár, de csak az elmúlt években lett része a Magyar Körversenynek. 2018 óta három emlékezetes befutó házigazdája volt Magyarország legnagyobb termálvizű fürdőhelye: 2018-ban a csíkszeredai Team Novák versenyzője, az ukrán Andrij Bratascsuk hosszú szökés végén szerezte meg itt az első helyet, egy évvel később, a körverseny legrövidebb etapjának végén a fantasztikusan sprintelő cseh Alois Kankovsky emelhette a magasba a karjait. 2020-ban az olasz Jakub Mareczko Hajdúszoboszlón kezdte el fantasztikus menetelését.
Kérjük, írja meg véleményét:
Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.