Szalontay Sándor kilencedikként zárt a hongkongi pályakerékpáros világkupa sprint számában

2019. január 27.
  |   Szerző: velo.hu

Lovassy Krisztián Scratchben való remeklését követően Szalontay Sándor is előrukkolt egy top 10-es helyezéssel a hongkongi pályakerékpáros világkupán.

A 2018/2019-es pályakerékpáros világkupa-sorozat hongkongi záró fordulójának utolsó napján Szalontay Sándor Sprintben volt érdekelt.

A selejtezőben a magyar kerekes fantasztikus időt ért el, a 200 méteres leborítást 9.923 alatt abszolválta, amivel a negyedik helyen, egyenes ágon került be a legjobb tizenhat közzé. A selejtező legjobb idejét a trinidadi Njisane Philipp érte el 9.827-el.

A legjobb tizenhat között nem volt könnyű dolga, hisz a szám egyik legnagyobb neve a holland Theo Bos várt rá, aki sajnos igazolta a papírformát és 46 ezreddel felülmúlta Sándort. Bos nincs rossz formában, hisz előző nap éppen ő nyerte a Keirint.

Mivel a leborításnál Szalontay a legjobb nyolcba be nem jutó versenyzők közül a legjobb időt érte el, így végül az előkelő kilencedik helyen zárt, ami 250 világkupa pontot ér.

A számot az ausztrál Thomas Clarke nyerte a döntőben honfitársát James Bristert legyőzve, míg a bronzcsatából a kínai Chao Xu került ki győztesen.

A világkupa összetettjében az ausztrál Matthew Glaetzer diadalmaskodott, Szalontay Sándor 616 ponttal a 20. helyen zárt.