Országútis hírek külföldről: Rohan Dennis zsinórban harmadszor lett ausztrál időfutam bajnok, Michael Matthews a klasszikusokat követően a Tourra koncentrál, bombaerős sor Sagan körül Ausztráliában

2018. január 06. szombat
  |   Szerző: velo.hu

Rohan Dennis és Katrin Garfoot nyerték az ausztrál időfutam bajnokságot

A 40,9 kilométeres pályán hatalmas forróság várta az elit férfi időfutam résztvevőt az ausztrál nemzeti bajnokságon. Az első induló Ben O’Connor (Dimension Data) volt, aki nem is teljesített rosszul, ám a győzelmet zsinórban harmadszor is Rohan Dennis (BMC) szerezte meg káprázatos időt repesztve (51:14) több mint egy perccel verve a második Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) és a harmadik Richie Porte (BMC) duóját.

„Nagyon boldog vagyok a győzelmem miatt, pedig egy kissé aggódtam, mivel idén jóval később tértem vissza Európából – nyilatkozta Dennis a díjátadóra várva. – Nagy volt a forróság, ami sokat kivett az emberből, igazából az időjárás okozta számomra a legnagyobb aggodalmat.”

Az elit hölgyekre huszonkilenc és fél kilométer várt, melyet Katrin Garfoot abszolvált a leggyorsabban, aki szintén pályafutása harmadik bajnoki címét ünnepelhette. Az ezüstérmet Lucy Kennedy (Mitchelton-Scott), míg a bronzot Shara Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) nyakába akasztották.

Az ausztrál nemzeti bajnokság a mezőnyversenyekkel folytatódik.

Michael Matthews a tavaszi klasszikusok után a Tour de France-ra fókuszál

A Sunweb csapatának kiválósága Michael Matthews az Omloop Het Nieuwsblad klasszikusán kezdi a 2018-as idényt, bár versenynaptárába ezúttal sem került be a Flandriai Körverseny és a Párizs-Roubaix. A flamand és az ardenneki viadalokat követően pedig minden erejével a Francia Körversenyre fókuszál.

„A Sierra Nevada helyett ezúttal egy dél-afrikai magaslati edzőtábor vár rám – mondta Matthews a Sunweb németországi csapatbemutatóján. – Személy szerint nagyon szeretem a magaslati edzéseket, sokban különböznek a hétköznapi tréningektől, a szervezetet is jobban igénybe veszi, így jó felkészülést biztosít. A Flandriai Körverseny ezúttal is kimarad a programomból, az ardenneki egynaposokat követően a Tour de France lesz az elsődleges célkitűzésem, meglátjuk, hogy milyen erőben leszek, s talán arra hivatkozva jövőre már bevállalom azt a versenyt is. Bízom benne, hogy sikerül majd szakaszt nyernem a Francia Körön illetve harcban lehetek a zöld trikóért is.”

Bombaerős sorral indul a Tour Down Underen a Bora-hansgrohe csapata

A regnáló világbajnok Peter Sagan vezérletével egy viszonylag erős sorral indul az év első World Tour versenyén a Bora-hansgrohe csapata. Sagan mellett Daniel Oss, Peter Kennaugh és Sam Bennett is ott lesz a német sor keretében. A maradék három helyet Jay McCarthy, Maciej Bodnar és Rüdiger Selig foglalják el. Sagan 2010 után éppen tavaly tért vissza az ausztrál versenyre. A pályafutása során már több mint száz győzelemmel büszkélkedő háromszoros világbajnok még nyeretlen Ausztráliában, így készen áll arra, hogy felvegye a versenyt Caleb Ewan (Mitchelton-Scott), Andre Greipel (Lotto-Soudal) és Elia Viviani (Quick-Step Floors) hármasával.

„Arra számítunk, hogy Peter ezúttal is agresszív versenyzést mutat, talán még a királyszakaszon a Willunga Hill emelkedőjén is lehet némi esélye” – így Mike Turtur versenyigazgató.

Veszélyben Marianne Vos cyclo-cross világbajnoki szereplése

Egy hosszan elhúzódó megfázás következményeképpen veszélybe került Marianne Vos cyclo-cross világbajnoki szereplése. Az eseményre februárban kerül sor a hollandiai Valkenburgban. Vos már biztos, hogy kihagyja a GP Leuven versenyét és a holland nemzeti bajnokságot is. A női kerékpározás egyik legnagyobb ikonja 2006-ban, majd 2009 és 2014 között összesen hét világbajnoki címet nyert, 2017-ben pedig ezüstérmet szerzett Sanne Cant mögött. A 2017/2018-as cross szezonnak december 16-án vágott neki azzal a céllal, hogy a hazai vb-n kiemelkedő eredményt érhessen el.

„Megnézzük, hogy Marianne milyen formában térhet vissza – vélekedett a lehetőségekről Eric van den Boom a WaowDeals csapatának vezetője. – Csak ezt követően döntünk arról, hogy van-e értelme rajthoz állnia a cyclo-cross világbajnokságon.”

Görög-szigettúra 2016. Görög-szigettúra 2016.
Távolság: 960 km
Szintkülönbség: 10200 m