Országútis hírek külföldről: Elia Viviani és Chris Froome voltak a jövő évi Giro prezentációjának díszvendégei, Mauro Vegni szerint az elmúlt évek egyik legnehezebb versenye jön

2018. november 01. csütörtök
  |   Szerző: m.norbi

Elia Viviani és Chris Froome voltak a jövő évi Giro prezentációjának díszvendégei

Egyelőre elég kevés kerékpáros jelezte konkrétan, hogy rajthoz kíván állni a 2019-es Olasz Körversenyen. Talán csak Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) részvétele tűnik biztosnak, bár Alejandro Valverde (Movistar), Geraint Thomas (Sky) és Miguel Angel Lopez (Astana) indulásáról is hallani. A címvédő Chris Froome (Sky) vélhetően a Tour de France-ra fókuszál, mintahogyan Elia Viviani (Quick-Step Floors) is inkább Franciaország felé veheti az irányt. Utóbbi két kiválóság volt a Giro prezentációjának díszvendége.

„A Giro győzelmem mindig is kiemelt helyet foglal majd el a szívemben, hisz egy ikonikus verseny végén diadalmaskodtam – mondta Froome. – Nagyon tetszik a 2019-es útvonal, azt hiszem ezt a versenyt csak egy komplett, tökéletes formát mutató kerékpáros nyerheti meg. Kiegyensúlyozott az útvonal, a hegyek és az egyenkénti időfutamok többek számára is esélyt nyújthatnak. Egy nagyon jól felépített csapatra lesz szükség ahhoz, hogy a rózsaszín trikóig vezesse a kapitányát. A szakasz, amikor a Gaviát és a Mortirilot egymást követően kell megmászni, brutálisnak ígérkezik. Egy pihenőnapot követően jön ez az etap, akár ott is eldőlhet a verseny végkimenetele.”

„Hat olyan szakasza lesz a jövő évi Olasz Körversenynek, amely egyértelműen a sprintereknek kedvezhet – tette hozzá Viviani. – Regnáló olasz bajnokként természetesen szeretnék rajthoz állni a Girón, bár még nem hoztuk meg a végső döntést a jövő évi versenyprogramommal kapcsolatosan. Idén négy szakaszt nyertem és kétszer lettem második, ami egy fantasztikus teljesítmény. Az utolsó hét hihetetlenül kemény lesz a sprinterek számára, de Veronába elérni kiváltságos dolog.”

Mauro Vegni: az elmúlt évek egyik legnehezebb Girója lehet a 2019-es verseny

A Giro d’Italia versenyigazgatója Mauro Vegni úgy véli, hogy az elmúlt évek egyik legnehezebb, legtöbb kihívást tartogató útvonalát rakták össze 2019-re. Vegni bízik benne, hogy Nibali mellett Fabio Aru és Peter Sagan is rajthoz áll a jövő évi versenyen.

„Az elmúlt évek egyik legnehezebb Olasz Körversenye lehet a 2019-es viadal a maga 46500 méternyi szintjével – nyilatkozta Mauro Vegni versenyigazgató. – A kőkemény emelkedők mellett az egyenkénti időfutamok sem éppen egyszerűek. Próbáltunk egy olyan útvonalat összerakni, amely technikailag is kihívások elé állítja a kerékpárosokat, ráadásul tele van apró kis csapdákkal, amelyek akár a verseny végkimenetelét is befolyásolhatják, gondolok itt például az utolsó veronai időfutam meredekére. A 2018-as történelmi izraeli rajtot követően, jövőre egy színtiszta olasz versenyt rendezünk, mindössze San Marinóba látogat el a karaván. Igyekszünk Olaszország kulturális és turisztikai látnivalóit kiemelni. Természetesen még nagyon korai arról nyilatkozni, hogy kik állhatnak rajthoz jövő májusban, de bízom benne, hogy Chris Froome, Vincenzo Nibali, Fabio Aru és Peter Sagan is ott lesz Bolognában.”

Fausto Masnada nyerte az év utolsó kiemelt kategóriás versenyét

Véget ért az év utolsó kiemelt kategóriás körversenye a kínai Hainani Kör. A kilencedik 181,9 kilométeres szakaszt Simon Pellaud (Svájc) nyerte Peter Schulting (Monkey Town) és Lorenzo Rota (Bardiani-CSF) előtt. Összetettben már nem változott a sorrend az olasz Fausto Masnada (Androni Giocattoli-Sidermec) diadalmaskodott, a második Gino Mader (Svájc), míg a harmadik Julien El Fares (Delko Marseille Provence-KTM) lett. A pontversenyt Raymond Kreder (Team Ukyo), a hegyi különversenyt pedig Xianjung Lyu (Hengxiang) nyerte.

Rövidhírek: az UAE Team Emirates újabb két versenyzőjével hosszabbított, új technikai partner a Trek-Segafredo oldalán

Az UAE Team Emirates csapata bejelentette az olasz Manuele Mori és az emírségekbeli Yousif Mirza kontraktusának meghosszabbítását, egyben az is biztossá vált, hogy a kolumbiai Darwin Atapuma a Cofidis színeiben folytatja.

A CA Industries távozása után sem marad teljesítménydiagnosztikai technikai partner nélkül a Trek-Segafredo sora, az informatikai cég helyét a kaliforniai központú Splunk veszi át.