Mountain Bike világbajnokság 2018: Buzsáki Virág 14. a junior lányok XCO számában, a magyar váltó 15. lett a csapatversenyben

2018. szeptember 06. csütörtök
  |   Szerző: velo.hu

A Svájcban megrendezendő hegyikerékpáros világbajnokság első napján Magyarország a tizenötödik helyen végzett csapatváltóban, míg a második nap folyamán Buzsáki Virág az előkelő tizennegyedik helyen zárta a junior lányok XCO számát.

Szeptember 5. és 9. között kerül megrendezésre a svájci Lenzerheidében a hegyikerékpáros világbajnokság, melyen szép számmal képviselik hazánkat a szakág legjobbjai.

Az első napon a csapatváltóra került sor. A magyar válogatott név szerint a Benkó Barbara, Buzsáki Virág, Dina Márton, Fülöp Ádám István és Valter Attila alkotta ötössel vágott neki a 4,2 kilométeres körpályának. A váltóverseny lényege, hogy a csapattagok mindegyike egy kört teljesít tömegrajttal indulva, majd egymást váltva a rajt-cél területen.

A világbajnoki címet végül a hazai svájci csapat – Alexandre Balmer, Filippo Colombo, Sina Frei, Jolanda Neff és Nino Schurter - szerezte meg, az ezüstérmes Németország, míg a bronzérmes Dánia lett.

A magyar csapat 5 perc 17 másodperces hátránnyal a tizenötödik helyen zárt, többek között az osztrák csapatot is megelőzve.

A világbajnokság a junior lányok és fiúk cross country számaival folytatódott, előbbiben Buzsáki Virág és Vas Kata Blanka, utóbbiban Fetter Erik és Fülöp Ádám István részvételével.

A lányokra öt kör várt a 4,2 kilométeres körpályán, ahol az osztrák Laura Stigger megvédte tavalyi elsőségét a cseh Tereza Saskova és a brit Harriet Harnden előtt.

Buzsáki Virág 8 perc 20 másodperc hátránnyal az előkelő tizennegyedik helyen zárt, míg Vas Kata Blanka bő 14 percet kapva a 40. lett.

A fiúknak egy körrel többet kellett teljesíteni, itt a hazaiak nagy örömére a svájci Alexandre Balmer szerezte meg az aranyérmet mindössze két másodperc előnnyel a német Leon Reinhard Kaiser előtt. A harmadik a francia Mathis Azzaro lett. Sajnos Fetter Erik és Fülöp Ádám István nem ért célba. Fetter Erik nagyot esett edzés közben a csapatváltót is ennek okán hagyta ki. Ebben a számban is bizonytalan volt a rajthoz állása, de végül elindult, az ötödik körben szólították ki a hatvanadik hely környékéről.

A világbajnokság az U23-as lányok és fiúk XCO versenyeivel folytatódik!

A teljes eredménylisták a letölthető fájlok között találhatók!