Magyar eredmények a hegyikerékpáros Európa-bajnokságról

2018. július 29.
  |   Szerző: velo.hu

Július 26. és 29. között került megrendezésre az osztrák Graz-Statteggben a hegyikerékpáros Európa-bajnokság, melyen szép számmal képviselték hazánkat a szakág legjobbjai.

Az első napon a csapatváltóra került sor. A magyar válogatott a Buzsáki Virág, Dina Márton, Fetter Erik, Palumby Zsombor és Vas Kata Blanka alkotta ötössel vágott neki a távnak. A váltóverseny lényege, hogy a csapattagok mindegyike egy kört teljesít tömegrajttal indulva, majd egymást váltva a rajt-cél területen.

Az Európa-bajnoki címet végül Olaszország ötöse (Luca Braidot, Filippo Fontana, Chiara Teocchi, Marika Tovo és Juri Zanotti ) nyerte, megelőzve Svájc és Dánia legjobbjait. A magyar csapat megközelítőleg hat és fél perces hátránnyal a tizedik helyen végzett.

Ezt követte a junior lányok és fiúk XCO versenye. A lányoknál a hazai Laura Stigger szerezte meg az Európa-bajnoki címet, Vas Kata Blanka a 18., míg Buzsáki Virág a 38. helyen zárt.

A junior fiúk számában a svájci Alexander Balmer nyakába került az aranyérem, Fetter Erik a 65., Fülöp Ádám a 69., Sylvester Balázs pedig a 80. helyen haladt át a célvonalon.

A zárónapon az U23-as lányok és fiúk versenyeit bonyolították. Előbbiben a fantasztikus szezont futó svájci Sina Frei a papírformának megfelelően diadalmaskodott, a magyar színeket Schmidel Regina képviselte, aki sajnos nem jutott el a célig.

Az U23-as fiúkra hat kör várt, meglepetés itt sem született a francia Joshua Dubau ölthette magára az Európa-bajnoki trikót, Valter Attila kiválóan versenyezve a 14. helyen végzett, Palumbi Zsombor pedig a 27. lett. Dina Márton nem fejezte be a viadalt.

Az elit hölgyek és férfiak XCO Európa-bajnoki futamaira az összevont Európa-bajnokságon a skóciai Glasgow-ban kerül sor augusztus 7-én.

Eredménylisták a letölthető fájlok közt!

Fotók: GRUBERND