Luis Leon Sanchez duplázott Svájcban

2012. április 28. szombat

Tour de Romandie (UCI WorldTour)

Luis Leon Sanchez (Rabobank) duplázott a Romandiai Körversenyen. A Rabobank bringása a pénteki etap után szombaton sem talált legyőzőre. A viadal leghegyesebb szakaszának végén Sion városában egy 38 fős csoport hajrázott és a spanyol kerekes Rinaldo Nocentini (AG2R La Mondiale), illetve Branislau Samoilau (Movistar) előtt szerezte meg a győzelmet. Sanchez az első helyért járó 10 másodperces jóváírással az összetettben is átvette a vezetést.

Bővebb beszámoló és eredmények az eseménynaptárban >>>

Presidential Cycling Tour of Turkey (2.HC)

Nem túlzás azt állítani, hogy drámai végjátékban Iljo Keisse (Omega Pharma-Quick Step) nyerte a Török Körverseny utolsó előtti szakaszát. Keisse egész nap szökésben volt és az utolsó kilométerre is több 40 másodperces előnnyel érkezett. A célegyenesbe fordulva azonban bukott, de összeszedte magát és minimális előnnyel hazaért a főmezőny előtt. Az összetettben Ivaïlo Gabrovski (Konya Torku Seker Spor) megőrizte vezető helyét.