Kiosztották a perceket a Szlovén Kör királyszakaszán, Puskás Dávid 14. helye Szerbiából

2017. június 18.
  |   Szerző: velo.hu

Rafal Majka (Bora-Hansgrohe) nyerte a Szlovén Körverseny királyszakaszát, Kusztor Péter (Amplatz-BMC) az első negyvenben zárt.

Celje és Rogla között 167,7 kilométer várta a 2.1-es Szlovén Körverseny királyszakaszán a versenyzőket egy második, egy harmadik és hegyibefutóként a Rogla 1474 méter magas 13,7 kilométeres átlag 7,5 százalékos kaptatójával.

Tipikusan az a nap volt, ahol a percek kiosztásra kerültek. A szakaszt végül Rafal Majka (Bora-Hansgrohe) nyerte Giovanni Visconti (Bahrain-Merida) és Jack Haig (Orica-Scott) előtt. Kusztor Péter (Amplatz-BMC) nyolc perc huszonkét másodperces hátránnyal a 39., míg Pelikán János (Amplatz-BMC) közel huszonöt percet kapva a 109. lett.
Összetettben szintén Majka vette át az első helyet, Kusztor Péter a 36., Pelikán János a 112.

Közben a 2.2-es Szerb Körverseny második etapján Pozarevac és belgrádi Avala emelkedője között 146 kilométer várta a kerekeseket. A szakasz az olasz Luca Chirico (Torku Skerspor) sikerével zárult, a dobogó másik két fokára a görög Charalampos Kastrantas (SP Tableware) és a fehérorosz Kanstantin Klimiankou (Team Minsk) állhatott fel. Legjobb magyarként Puskás Dávid (MugenRace-Veloki) mindössze tizenkilenc másodperc hátránnyal a 14. pozícióban zárt.

Bertalan Balázs (MugenRace-Veloki) a 48. (+3:06), Molnár István (MugenRace-Veloki) a 67. (+22:34), míg Bernárd Bendegúz (MugenRace-Veloki) a 70. (+22:34) lett. Összetettben egyetlen másodperccel Chirico vezet, Puskás Dávid tíz és fél perc hátránnyal a 31.

Görög-szigettúra 2016. Görög-szigettúra 2016.
Távolság: 960 km
Szintkülönbség: 10200 m