3. Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida)
További hírek:

Korábbi hírek:

« 1 | 2 »
2018.05.13. - A rózsaszín trikós Simon Yates (Mitchelton-Scott) sikerével zárult az Olasz Körverseny kilencedik szakasza. A nap veszteseként Chris Froome (Sky) több mint egy percet kapva csúszott ki a legjobb tíz közül.

2018.05.13. - Richard Carapaz: ez nem csak az én győzelmem, hanem egész Ecuador sikere Richard Carapaz (Movistar) történelmet írva hazája első versenyzőjeként nyert szakaszt a Giro d’Italián, ezzel harmincnegyedik nemzetként iratkozott fel a dél-amerikai ország a győztesek palettájára. [[https://www.youtube.com/v/iHex80mA5VQ?fs=1&hl=hu_HU 560 315]] „Az eső miatt kissé idegessé vált a mezőny – mondta a célba érkezést követően Carapaz. – Nem volt könnyű az utolsó hegy, de mindenféleképpen kedvezett nekem. Jó erőben éreztem magam, így megindultam. Óvatosnak kellett lennem, nehogy a nedves úton elessek. Nagyon sok munkám van abban, hogy egyáltalán itt lehessek a Giro d’Italián. Ez nem csak az én győzelmem, hanem egész Ecuador sikere. Sajnos a hazámban eléggé mostohacipőben jár ez a sportág, de bízom benne, hogy ez a diadal lehetőséget teremthet a fiatalok számára. Rengeteg érzelmet váltott ki bennem az, amikor áthaladtam a célvonalon. Hihetetlen, nem is nagyon tudom szavakba önteni. Örülök, hogy rajtam van a fehér trikó is, melyet próbálok őrizni Rómáig. Az egy igazi dicsőség lenne, ha rajtam maradhatna.”

2018.05.13. - A fehér trikó egyik kiemelt várományosa Richard Carapaz (Movistar) első ecuadori kerékpárosként indult a Giro d’Italián, nem mellékesen történelmi tettet végrehajtva most már szakaszt is nyert. Összetettben továbbra is Simon Yates (Mitchelton-Scott) vezet.

2018.05.12. - Sam Bennett: az időzítés volt a siker kulcsa Megtört Elia Viviani (Quick-Step Floors) sorozata a Giro d’Italián, az olasz sprinter alulmaradt a hetedik szakasz mezőnyhajrájában, melyet az ír Sam Bennett (Bora-hansgrohe) nyert meg. Bennett évek óta gyűjtögeti a második helyeket, már ami a nagy körversenyeket illeti, most azonban a végsőkig kivárt, így a végén erősebbnek bizonyult olasz riválisánál. [[https://www.youtube.com/v/fGCucAxmSk8?fs=1&hl=hu_HU 560 315]] „Nagyon sokszor voltam már korábban is közel egy szakaszgyőzelemhez, nagy megkönnyebbülés számomra, hogy nyertem – mondta Bennett a célba érkezést követően. – Az időzítés volt a siker kulcsa, Vivianit nem egyszerű legyőzni, tisztában van azzal, hogy mikor mit kell tennie. Tudtam, hogy egyszer csak eljön az én időm, bár voltak már olyan gondolataim, hogy ez talán sohasem következik be. Tettem rá a kereket, kivártam és csak akkor indítottam, amikor eljött a megfelelő pillanat. Az is mutatja, hogy mennyire is nehéz megnyerni egy szakaszt az Olasz Körversenyen, hogy Stephen Roche 1987-es győzelmét követően első írként sikerült győznöm. Hat hónapja nem nyertem semmit, örülök, hogy végre fordult a szerencsém.”

2018.05.11. - Sam Bennett (Bora-hansgrohe) nyerte az Olasz Körverseny hetedik szakaszát, összetettben továbbra is Simon Yates (Mitchelton-Scott) vezet.