2012. április 24. kedd
Külföld / Országúti

5.etap: Crans-Montana (ITT) 16.5km

Bradley Wiggins nyerte a Romandiai Körversenyt

Vasárnap hegyi időfutammal lezárult a Romandiai Körverseny. A kronót Bradly Wiggins nyerte és ezzel a viadal összetettjét is elhódította. Wiggins közel másfél percet adott az összetettben a szombati nap után élen álló Luis Leon Sancheznek (Rabobank).

Vasárnap a hegyi időfutammal lezárult a Romandiai Körverseny. A kronónak Crans-Montana adott otthont és a kerekeseknek egy első kategóriás emelkedőt kellett megmászniuk. A 16.5km-es távot Bradley Wiggins teljesítette a leggyorsabban. A Sky ikonja egy kisebb technikai probléma ellenére 28 perc 56.6 másodperces idejével közel másfél percet adott a legnagyobb riválisának számító, az összetettben élen álló Luis Leon Sancheznek (Rabobank).

Wiggins a sikerével magabiztosan nyerte a Romandiai Körversenyt. A második helyet Andrew Talansky (Garmin-Barracuda) szerezte meg, míg a harmadik Rui Costa (Movistar) lett. A 2010-es U20-as amerikai időfutam-bajnok Talansky mindössze 7 tizedmásodperccel kapott ki Wigginstől és ezen kiemelkedő szereplésével csípte meg a második helyet.

Ami a nap előtt élen álló Luis Leon Sanchezt illeti, a spanyol kerekes a 10. helyre csúszott vissza az összetettben. A top10-ben a Sky-t összesen három versenyző képviseli, Wiggins mögött a negyedik lett Richie Porte és az ötödik Michael Rogers.

Nehézségi fok: 1
Székelyföldi kerékpártura 2 - avagy a kör bezárul Székelyföldi kerékpártura 2 - avagy a kör bezárul
Távolság: 635 km
Szintkülönbség: 2860 m